Google Pixel 2 XL

Najlepsze doświadczenie z Androidem na dużym ekranie.

Najszybsze i najgładsze urządzenie Google z Androidem ma pękającą kamerę, ściśnięte boki, świetną żywotność baterii i zapieczętowaną sztuczną inteligencję.

Bezpośrednim pretendentem Google’a do iPhone’a 8 Plus i nadchodzącego iPhone’a X jest Pixel 2 XL, a Ty możesz zostać zaskoczony przez samą szybkość działania.

Producent Androida zdjął rękawiczki, rzucił kurtkę i jest pozornie gotowy na prostą walkę z Apple, mimo konsekwencji nieuchronnie konkurujących bezpośrednio z partnerami Google, takimi jak Samsung i inni kluczowi producenci smartfonów z systemem Android.

Teksturowana obudowa

Pixel 2 XL jest jednym z bardziej unikalnych urządzeń w najnowszej pamięci. Jest dostępny w kolorze czarnym lub atrakcyjnym czarno-białym zestawie, w którym korpus jest biały, a górna część szkła “przyłbica” jest czarna. Jest dość duży obiektyw aparatu, który wystaje trochę z wizjera, skaner linii papilarnych umieszczony z tyłu, gdzie palec wskazujący w naturalny sposób spoczywa i małe logo G w pobliżu dna. To prosty, ale przystojny wygląd.

Z przodu jest całe szkło, z zaokrąglonymi krawędziami i parą głośników stereo na górze i na dole. Naciśnięcie przycisku zasilania odsłania wydłużony ekran 6: 6 w formacie QHD +, który wygląda świetnie, dopasowując się do dynamicznych i czarnych poziomów najwyższej klasy Samsung S8. Niestety tego samego nie można powiedzieć o ramkach ze stosunkowo dużą przerwą między bokami urządzenia i ekranem.

Szeroki na 76,7 mm 6in Pixel 2 XL jest o 3,3 mm szerszy niż 6,2-calowy Galaxy S8 +, ale o 1,4 mm węższy niż iPhone 5 Plus o pojemności 5,5 cala. Jest także o 2 g cięższy niż S8 +, ale 27 g lżejszy niż iPhone 8 Plus, który naprawdę można poczuć w dłoni.

W rzeczywistości Pixel 2 XL jest jednym z najłatwiejszych smartfonów do trzymania. Ekran i tył wyginają się po płaskich bokach i zaokrąglonych rogach, które zapewniają wygodne odczucie w dłoni i pewny chwyt. Tak zwana “hybrydowa powłoka” na aluminiowym korpusie dodaje tekstury, jest wytrzymała i ułatwia chwyt.

Dane techniczne
Ekran: 6in QHD + POLED (538ppi)
Procesor: ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 835
RAM: 4 GB pamięci RAM
Pamięć: 64 lub 128 GB
System operacyjny: Android 8.0 Oreo
Aparat: tylna kamera o rozdzielczości 12,2 MP z kamerą OIS, 8MP z przodu
Łączność: LTE, Wi-Fi, NFC, eSIM, Bluetooth 5 i GPS
Wymiary: 157,9 x 76,7 x 7,9 mm
Waga: 175 g

Żywotność baterii

Pixel 2 XL ma wszystkie wysokiej klasy urządzenia, których można oczekiwać w flagowym telefonie z 2017 roku: najszybszy procesor Snapdragon 835 firmy Qualcomm, 4 GB pamięci, 64 GB lub więcej pamięci masowej i dość duża, szybko ładująca się bateria.

Ale oczywiste jest, że nie wszystkie smartfony z Androidem są równe. Pixel 2 XL to najszybszy smartfon, jakiego kiedykolwiek używałem. Przełączanie się między aplikacjami za pomocą dwukrotnego dotknięcia przycisku przeglądu jest natychmiastowe. Aplikacje zaczynają działać. Skaner linii papilarnych z tyłu jest super szybki. Nawet duże, intensywne gry ładują się szybciej niż jakiekolwiek inne urządzenie z Androidem; to naprawdę imponujące.

Żywotność baterii jest również dobra. Z łatwością mogę korzystać z Pixel 2 XL przez cały dzień. Robienie zdjęć, oglądanie filmów, odbieranie mnóstwa e-maili i powiadomień, przeglądanie Internetu przez połączenie Wi-Fi i 4G, a także kilka godzin słuchania muzyki przez słuchawki Bluetooth i szybkie miejsce do grania, dostałbym do łóżka z pozostawionym co najmniej 40% baterii, co daje łącznie około 31 godzin pracy na baterii.

Bateria spadłaby o 1% w ciągu ośmiu godzin w ciągu nocy, w porównaniu do około 4% z najlepszych w konkurencji, co było imponujące. Optymalizacja Google Oreo i oprogramowania optymalizującego Pixel 2 XL koncentruje się na żywotności baterii. Spodziewałbym się, że ci, którzy używają swoich smartfonów sporadycznie przez cały dzień, widzą znacznie lepszą żywotność baterii w porównaniu do większości zawodów, z łatwością osiągając dwa dni.

Pełne naładowanie trwa około 100 minut za pomocą szybkiej ładowarki USB-C Power Delivery (jedna znajduje się w pudełku, ale dowolna, którą ładuje komputer). Ładowanie pierwszych 40% zajęło około 30 minut, co potrwa co najmniej pół dnia.

Android Oreo

Pixel 2 XL jest jednym z pierwszych nowych smartfonów dostarczanych z najnowszą wersją Androida Oreo 8, która jest najbardziej dopracowaną wersją. Większość zmian znajduje się pod maską, co pomaga przedłużyć żywotność baterii i zachować wysoką wydajność.

Google ma teraz również wiele funkcji specyficznych dla Pixela. Najbardziej oczywistą jest ściślejsza integracja Asystenta Google z urządzeniem. Na ekranie głównym znajduje się teraz pasek wyszukiwania Google na dole i inteligentny widżet u góry ekranu, wyświetlający datę, nadchodzące terminy kalendarza, warunki ruchu i pogodę. Google twierdzi, że ten najwyższy widżet będzie coraz inteligentniejszy wraz z upływem czasu, a nowe funkcje będą dodawane wraz z aktualizacjami, ale użytkownicy nie mogą go usunąć – nietypowa i prawdopodobnie kontrowersyjna sytuacja dla urządzenia z Androidem, które zwykle szczyci się możliwością dostosowywania prawie wszystkiego .

Jasne jest, że Google spędził dużo czasu optymalizując wszystkie różne elementy oprogramowania Android i Pixel. Nieprzekraczalne poczucie szybkości jest jednym z elementów, ale jednocześnie wszystko wydaje się niewiarygodnie gładkie. Animacje są szybkie, ale bardzo szczegółowe i płynne. Istnieje poziom spójności i wydajności, który jest trudny do znalezienia w systemie iOS firmy Apple. Dokładnie to, co Google – jako producent Androida – powinien zrobić, i musi zrobić, aby konkurować z iPhonem.

 

Drugim ważnym elementem Pixel 2 XL na większości innych smartfonów jest rosnący poziom inteligentnych urządzeń wbudowanych w urządzenie. Google wypala uczenie maszynowe lub sztuczną inteligencję bezpośrednio w urządzeniu w postaci dedykowanych układów i oprogramowania, wykonując funkcje, które zazwyczaj wymagają połączenia internetowego z chmurą.

Zabawna funkcja “Teraz gra” Pixel 2 XL jest dobrym przykładem. Działa jak aplikacja Shazam, identyfikując utwory i wykonawców z muzyki grającej wokół ciebie, ale robi to lokalnie używając wbudowanej bazy danych zawierającej około 100 000 utworów. Zdarza się to w tle jako małe powiadomienie u dołu zawsze wyświetlanego ekranu iw obszarze powiadomień, jeśli chcesz dodać tę ścieżkę do swojej biblioteki Spotify lub podobnej. Google twierdzi, że to tylko początek lokalnych planów AI, które powinny być zarówno szybsze, jak i pomagać w zachowaniu prywatności, ponieważ nic nie jest wysyłane na serwer.

Pixel ma również wrażliwe na nacisk boki, takie jak HTC U11. Ściśnij dolną część telefonu i uruchom Google Assistant, nawet gdy ekran jest wyłączony. Dla mojej brytyjskiej wrażliwości jest to o wiele lepszy sposób dotarcia do Asystenta Google niż niewygodne słowo “OK Google”.

Camera

12,2-megapikselowy tylny aparat Pixel 2 XL jest po prostu genialny, tworząc jedne z najlepszych zdjęć, jakie udało mi się uchwycić za pomocą smartfona, który jest pełen szczegółów, nawet w ciemnych obszarach jasnych scen.

Niska wydajność świetlna jest również doskonała, dzięki czemu każde zdjęcie z off-the-cuff wygląda dobrze. Nie ma żadnych prawdziwych ręcznych elementów sterujących, z ustawioną ostrością i ekspozycją lub kompensacją, ale dla większości ludzi jest to absolutnie w porządku.

8-megapikselowy aparat do robienia zdjęć selfie jest również najlepszy w branży, dzięki czemu uchwycisz więcej szczegółów i lepsze oświetlenie niż jakikolwiek inny, który wypróbowałem. Niektórzy mogą uznać, że poziom szczegółów jest trochę niepochlebny, uchwycić wszystko i wszystko, łącznie z plamami suchej skóry i zmarszczek, ale zawsze można je wygładzić po fakcie. Google oferuje tryb, który pomaga wygładzić skórę na selfie, co sprawdziło się całkiem dobrze, nie sprawiając, że ludzie wyglądają, jakby mieli na sobie makijaż za pomocą kielni.

Nieruchome ruchy – które są w istocie wersją Google’a Live Apple Photos – były zaskakująco dobre, tylko chwytając ciekawe elementy ruchu. To wciąż trochę sztuczka, ale zaskoczyło nas kilka niespodzianek na zdjęciach grupowych i selfie.

Firma Google opracowała wersję popularnego trybu portretowego, która nie wymaga konfiguracji z dwoma kamerami, na przykład konkurencji. Zamiast tego Google używa systemu podwójnego piksela z jednej kamery, aby uzyskać informacje o głębi, co oznacza, że ​​działa zarówno na aparatach tylnych, jak i autoportretach. Wykorzystuje czujnik głębokości do identyfikacji obiektu i sztucznie zamazuje tło dla przyjemnego efektu bokeh, i był równie dobry jak system Apple na iPhone’ie 8 Plus bez powiększenia 2x, tylko potykając się o szklane przedmioty. Obsługuje również drobne szczegóły, takie jak kosmyki włosów lepiej niż większość innych.

Obserwacje

  • Nie ma gniazda słuchawkowego, ale Google pakuje w pudełku przejściówkę USB-C na 3,5 mm
  • Konfigurowanie Pixel 2 XL za pomocą kabla do innego smartfona z Androidem lub iPhone’a jest wspaniałe, szybko przenosi multimedia, wiadomości tekstowe, aplikacje i ustawienia
  • Google Lens rozpoznaje punkty orientacyjne na zdjęciach zaskakująco dobrze, nawet stosunkowo mało znane lokalne punkty orientacyjne, i zbiera numery telefonów, adresy URL i identyfikuje grafikę medialną
  • Nieograniczona kopia zapasowa zdjęć i wideo w rozdzielczości do Zdjęć Google jest dołączana do smartfonów Pixel
  • Asystent Google ma znacznie ściślejszą integrację z aplikacjami w Pixel 2 XL, więc możesz polecić mu wykonanie akcji urządzenia od zrobienia selfie po otwarcie Guardiana w Chrome
  • Pixel 2 XL jest wodoodporny zgodnie ze standardami IP67 (zanurzenie na głębokość 1m) pasujące do iPhone’a 8 Plus, a nie wyższa klasa IP68 (1,5 m głębokość) w Samsung Galaxy S8 +
  • Żywe tapety Google są piękne i zawierają elementy ruchu, takie jak fale docierające do brzegu
  • Głośniki stereo są dobre, dzięki czemu oglądanie filmów na dużym i szerokim ekranie 6-calowym jest wspaniałe, ale brakuje im basu

Cena

Pixel 2 XL kosztuje 799 GBP z 64 GB pamięci lub 899 GBP z 128 GB pamięci i są dostępne wyłącznie dla EE (kup tutaj), Carphone Warehouse (kup tutaj) i Google Store w Wielkiej Brytanii.

Dla porównania, Samsung Galaxy S8 + o pojemności 6,2 cala kosztuje około 680 GBP z 64 GB pamięci (779 USD przy uruchomieniu), Galaxy S8 5,8 cala z 64 GB kosztuje poniżej 540 GBP (689 GBP przy uruchomieniu), 6,3 GB Galaxy Note 8 z 64 GB kosztuje poniżej 820 funtów (869 funtów na uruchomienie), 5,5 w OnePlus 5 z 64GB kosztuje 449 funtów, a 5,5 w iPhone’a 8 Plus w cenie 64 GB kosztuje 799 funtów. Nadchodzący iPhone 5,8 cala z 64 GB pamięci kosztuje 999 USD.

Werdykt

Nie ma wątpliwości, że Google Pixel 2 XL to najlepsze urządzenie z Androidem, które można kupić za pieniądze. Jest to najszybszy, czuły, najlepszy i najgładszy system Android, jaki kiedykolwiek powstał, co stawia go na równi z jakością iOS.

Pixel 2 XL jest również jednym z bardziej interesujących urządzeń, ale nie przesuwa granic konstrukcji telefonu, podobnie jak minimalne ramki Samsung Galaxy S8. To nie znaczy, że wygląda jak telefon z 2016 roku lub wcześniej, ale nie ma to takiego samego uczucia, kiedy uderzasz w przycisk zasilania i widzisz, że ekran nie wypełnia całkowicie frontu. Brak gniazda słuchawkowego i ładowania bezprzewodowego jest rozczarowujący.

Żywotność baterii jest świetna, aparat jest absolutnie fantastyczny, ekran wygląda dobrze, przednie głośniki są głośne i wyraźne, a teksturowany korpus jest łatwy do uchwycenia. Jako ogólny pakiet, Google Pixel 2 XL jest najlepszym dużym smartfonem w danym momencie, ale nie jestem pewien, czy wystarczy, aby zachęcić użytkowników iPhone’a do odwiedzenia Apple. Jest dość drogi, ale wciąż jest o 200 funtów tańszy niż nadchodzący iPhone X i podobny do Samsunga Galaxy S8 +.

Jeśli rozważasz duży smartfon z najwyższej półki, Pixel 2 XL powinien być przynajmniej w pierwszej trójce, co powinno sprawić, że wszyscy, oprócz Samsunga i Apple’a, będą bardzo zmartwieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *