smartfon

Jak odzyskać utracone dane z pamięci wewnętrznej Android

W dzisiejszych czasach smartfony odgrywają ważną rolę w naszym codziennym życiu. Nie tylko spełnia wymagania komunikacji, ale także zapewnia wiele innych zadań, które możemy przeżyć, w tym gry, sieci społecznościowe, robienie zdjęć. Zasadniczo przechowujemy w telefonie wiele prywatnych i ważnych danych, takich jak kontakty, zdjęcia, muzyka, notatki itp. Czasami przypadkowo usuwamy elementy i musimy znaleźć sposób na ich odzyskanie.

Utracone dane prowadzą do wielkich problemów i nieszczęścia. Prawda jest taka, że ​​ludzie nadal często tracą dane na temat wewnętrznej pamięci telefonu komórkowego, w tym kontakty, wiadomości, historię połączeń itp. Istnieje wiele przyczyn, które mogą doprowadzić do utraty danych: wyjęcie karty pamięci bez zamykania telefonu, przypadkowe usunięcie, formatowanie, błędne partycje danych itp. Jeśli przypadkowo utracimy dane w pamięci wewnętrznej Androida, co powinniśmy zrobić?

Telefony z systemem Android są zwykle zaprojektowane tak, aby uniemożliwić bezpośredni dostęp do pamięci wewnętrznej. Ale za kulisami prawie wszystkie telefony z Androidem porządkują dane w tej samej strukturze plików. Jeśli użyjesz telefonu nieprawidłowo ze względu na jezioro informacji lub ze względu na swój niedbały charakter, w końcu tracisz ważne dane na tym urządzeniu.

Zasada wewnętrznej pamięci jest oparta na kodowaniu binarnym. A następnie smartfony mogą interpretować kodowanie. Dlatego, gdy ludzie usuwają dane, usuwają tylko wirtualny wskaźnik do danych. W rzeczywistości dane nadal znajdują się na urządzeniu, a tym samym można je odzyskać. Jednak wciąż można odzyskać utracone dane z pamięci wewnętrznej systemu Android. Przeczytaj więcej na następnej sekcji.

Przewodnik: Jak odzyskać usunięte pliki z pamięci wewnętrznej Android

Istnieje wiele programów do odzyskiwania plików Android, które można znaleźć w Internecie. Naprawdę ciężko jest określić, który z nich jest najlepszy. Szczerze mówiąc, Android phone soft Android Data Recovery jest obecnie zaawansowanym narzędziem, które powinieneś mieć, jeśli chcesz uratować usunięte pliki z wewnętrznej pamięci telefonu z Androidem. Może odzyskać wszystkie rodzaje plików z pamięci wewnętrznej Androida, w tym kontakty, SMS-y, zdjęcia, muzykę i inne typy danych. Masz możliwość podglądu usuniętych plików przed odzyskiwaniem. Jest to naprawdę ogromna przewaga nad innymi podobnymi programami, ponieważ nie ma potrzeby odzyskiwania wszystkich danych, co zajmuje dużo czasu. Po zainstalowaniu oprogramowania postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby zapoznać się z samouczkiem.

Win versionMac version

Krok 1: Pobierz Odzyskiwanie danych Androida

Przed podjęciem jakichkolwiek działań upewnij się, że poprawnie zainstalowałeś program na swoim komputerze, klikając powyższy link do pobrania. Ten program zawiera zestaw przydatnych narzędzi. Aby odzyskać dane, najpierw kliknij przycisk “Odzyskaj“.

Krok 2: Uruchom program Android Recovery i podłącz telefon do komputera

Teraz musisz podłączyć urządzenie z systemem Android do komputera za pomocą kabla USB.

Krok 3: Włącz debugowanie USB na urządzeniu z Androidem

Aby program mógł uzyskać dostęp do pamięci wewnętrznej telefonu z Androidem, musisz włączyć debugowanie USB na swoim urządzeniu z Androidem. W przypadku różnych systemów Android tutaj podajemy kilka metod szybkiego dostępu do trybu debugowania USB.

Krok 4: Analizuj i skanuj pamięć wewnętrzną Androida

Po włączeniu debugowania USB program automatycznie wykryje telefon z Androidem, a następnie dogłębnie przeanalizuje i szybko zeskanuje wszystkie utracone lub usunięte dane z pamięci wewnętrznej telefonu lub pamięci SD na telefonie z Androidem. Następnie spójrz na ekran główny swojego telefonu i kliknij “OK”, aby zezwolić na super autoryzację programu po pojawieniu się żądania super użytkownika.

Następnie kliknij “Start” na dole, aby rozpocząć skanowanie. Cały proces skanowania potrwa kilka sekund w oparciu o rozmiar danych, więc bądź cierpliwy! Przed rozpoczęciem upewnij się, że bateria jest naładowana w więcej niż 20%.

Krok 5: Podgląd i rozpocznij odzyskiwanie danych z pamięci wewnętrznej Androida

Po zakończeniu skanowania wszystkie zeskanowane dane zostaną wyświetlone w dobrze zorganizowanych kategoriach. Wyświetlane są zarówno usunięte, jak i istniejące dane, a czerwony kolor przedstawia usunięte dane. Przejrzyj je i wybierz ten, który chcesz odzyskać. Przejdź ścieżką na komputerze, aby zapisać odzyskane pliki.

Dlaczego warto wybrać?

Ponieważ telefony z Androidem stopniowo odgrywają coraz większą rolę w codziennym życiu ludzi, przechowywanie danych i ochrona stają się znacznie ważniejsze. Może być mnóstwo przyczyn powodujących utratę danych w pamięci wewnętrznej Androida. Mimo to program odzyskiwania danych Androida będzie bez wątpienia najlepszym asystentem, który pomoże ci przywrócić i ochronić ważne dane. Charakteryzuje się wybitnymi frakcjami i różnymi zaletami. Jego główne funkcje, w tym: wspieranie odzyskiwania wszystkich formatów, szybkość szybkiego skanowania i wysokiej jakości efekt odzyskiwania, wysoki wskaźnik odzyskiwania. Docelowo analizuj i zachowaj cenne dane z pamięci wewnętrznej Androida.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Jak odzyskać utracone dane z pamięci wewnętrznej Android”